Videokonference

Pro videokonference používáme nástroj Google Meet - je součástí balíčku služeb Google.

Kde najdu Google Meet?

Na počítači

Na stránce google.com je vpravo nahoře devět čtverečků - to je spouštěč aplikací Google. Klikni na ně a vyber ikonku s názvem Meet. Stejnou cestou se do Meetu dostaneš i ze školního mailu nebo kalendáře.

Nebo můžeš použít přímou cestu https://meet.google.com/

V mobilu

Nainstaluj si aplikaci Meet do svého mobilu.

staré logo

nové logo

Pozvánka na videokonferenci

Pozvánka od tvého učitele ti přijde do školního mailu. Zároveň by se ti měla zobrazit také ve tvém kalendáři. Pečliví učitelé, kteří vědí, že by se pozvánka mohla ve tvé mailové schránce "ztratit" mezi řadou dalších oznámení, ti termín videokonference navíc přidají i do Učebny.

Rozvrh všech konferencí také uvidíš ve Škole Online ve svém rozvrhu - tam ho uvidí také rodiče :-)

odkaz v mailu

odkaz v kalendáři

odkaz v Učebně

Jak se připojit k videokonferenci?

Máš několik možností:

Nod - Reactions for Google Meet

Nainstaluj si rozšíření pro Chrome, které ti umožní se při videokonferenci Meet přihlásit.

Rozšíření není nutné ani povinné, ale pro úspěšnou videokonferenci se hodí.