Časté otázky k distanční výuce

Distanční výuka je pro nás stále novinka, proto máš možná nějaké otázky. Na některé z nich najdeš odpovědi na této stránce a pokud tu není odpověď na tvou otázku, napiš svým učitelům a zeptej se jich přímo.

Kdy je pro mne distanční výuka povinná?

Povinná distanční výuka nastává v těchto případech:

• víc než polovina žáků z tvé třídy má nařízenou karanténu,

• celá tvá třída má nařízenou karanténu,

• celá škola má nařízenou karanténu,

• škola je zavřená rozhodnutím vlády,

• škola je zavřená kvůli živelní pohromě (povodeň apod.).

Pokud ale jsi nemocný/á, rodiče tě omluví z distanční výuky stejně jako v době prezenční výuky.

Co znamená, že distanční výuka je povinná?

Povinná je práce v Učebně Google - musíš včas udělat všechny zadané úkoly.

jak se přihlásím do školního účtu Google?

Všichni žáci mají školní účet Google v doméně zssazava.cz. K přihlašování potřebuješ svůj školní mail a heslo, které jsi dostal od učitele. Heslo si můžeš potom samozřejmě změnit, ale musíš si ho pamatovat :-)

Mám svůj osobní účet Google, proč potřebuji i ten školní?

Školní účet ti umožní přístup ke školním dokumentům a službám, které nám Google poskytuje. Pomocí školního účtu se také přihlašuješ na některé weby a služby. Školní účet používej na školní věci, osobní účet si nech pro své osobní záležitosti.

Je povinná účast na videokonferencích?

Ne, účast na videokonferencích, které pořádají učitelé v době distanční výuky, povinná není. Pokud se ale nebudeš zúčastňovat, budeš se muset se zadanými úkoly v Učebně poprat sám - na videokonferenci totiž učitel může vysvětlovat novou látku, odpovídat na dotazy, řešit úlohy, které vám dělají potíže... To vše ti bude chybět.

Co když se nemohu videokonference zúčastnit?

Je jasné, že se nebudete moci vždy zúčastnit - můžeš jít s rodiči k lékaři nebo se o počítač dělíš se sourozenci a oni zrovna mají také videokonferenci. Proto by učitelé měli pořizovat záznamy z videokonference, abyste se mohli na ni podívat dodatečně.

Mám se omlouvat, když nemohu na videokonferenci?

Ne, není to potřeba, protože videokonference není povinná. Pokud ale dopředu pošleš svému učiteli mail, že tentokrát nebudeš online, nebude na tebe muset zbytečně čekat při zahájení schůzky.