Whiteboard.fi

Na webu whiteboard.fi se nemusíš nijak registrovat. Třídu vytvoří jednorázově učitel, žáci se připojí, po konci práce ji opustí a vše se smaže.

vytvoření třídy

• Učitel vytvoří třídu.

• Učitel zkopíruje a pošle/sdělí link žákům - nejčastěji pošle link do chatu v Meetu.

• Ty klikneš na link, napíšeš své jméno a klikneš na Join Whiteboard class.

práce s tabulí

Posloucháš pokyny učitele (ve třídě, během videokonference) a pracuješ podle pokynů na své tabulce.

Buď ti učitel řekne, co máš na tabulku psát, nebo učitel vytvoří zadání a pošle ti ho na tvou tabulku. Ty pak pracuješ podle zadání.

Při práci můžeš využívat nástroje pro psaní textu rukou, textové pole, můžeš vložit obrázek, vložit matematický výraz, vložit/nakreslit tvar. Lze využít čtverečkovaného pozadí či notové osnovy.

Můžeš se přepínat na učitelskou tabuli - učitel ti tam může psát nápovědy, ukázat vám, jak se úkol měl řešit a podobně.