Učebna Google

Učebna Google (Classroom Google) je místo nejen pro domácí úkoly - můžeš se svým spolužáky i řešit probírané učivo, dávat všem tipy na užitečné stránky.

Anebo se soukromě zeptat učitele, co můžeš udělat s tím zapomenutým úkolem :-)

Během distanční výuky se Učebna stává naší virtuální školní třídou, kde najdeš vše důležité pro výuku.

Kde najdu Učebnu Google?

Na stránce google.com je vpravo nahoře devět čtverečků - to je spouštěč aplikací Google. Klikni na ně a vyber ikonku s názvem Učebna. Stejnou cestou se do Učebny dostaneš i ze školního mailu nebo kalendáře.

Nebo můžeš použít přímou cestu https://classroom.google.com/

Jak se přihlásit do Učebny

Existují dva způsoby, jak se přihlásíš do Učebny:

Popis prostředí Učebny

Jaké jsou hlavní části Učebny, jak používat Stream.

Práce v kurzu

Nejdůležitější část Učebny, ve které jsou materiály a úkoly zadané učitelem.

Hodnocení práce v kurzu

Kde najdu úkoly, jak se úkoly hodnotí.

GSuite tutoriál - Jak najít úkoly v Učebně Google.mp4

Disk a kalendář

Kde na Disku Google najdu své práce z Učebny, jak se zobrazí úkoly v Kalendáři...

oznámení z Učebny

Oznámení z Učebny Google, které ti plní mailovou schránku, si můžeš buď vypnout nebo si vybrat jen některá.

Použití filtrů

Pokud máš zapnutá oznámení z Učebny, bude se ti mailová schránka rychle plnit.

Videonávod ti pomůže udržet si přehled v mailech a automaticky si je označovat štítky.